Dar Walters Tennis Classic

Oct 3-5, 2014 at Boise, Idaho
(Appleton Tennis Center)
Live Match Update
10/5/2014 - 5:30 p.m. local time

Doubles Results


 Singles Results
 

 Flight A -- Main Draw
 Friday
 Round   Players   1     2     3   Notes
16Robert Dula, Eastern Washington
6
6
 Todd Fought, Weber State
3
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Felipe Fonseca, Idaho
0
6
4
 Thomasz Soltyka, Montana
6
3
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Dennis Baumgartner, Utah State
6
6
 Colton Malesovas, Whitman
4
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Andrew Napolitano, Montana State
6
6
 Mathieu Garcia, Portland
4
4

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Odon Barta, Idaho
4
4
 Santiago Sierra, Utah
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Quinten Wacquez, Lewis-Clark State
1
3
 Brian Foley, Boise State
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Krzysztof Stempien, Idaho State
6
7
6
 Niklas Brandes, Montana State
7
6
3

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Semion Branzberg, Montana
0
3
 Reid Delaubenfels, Portland
6
6

 Saturday
 Round   Players   1     2     3   Notes
QFRobert Dula, Eastern Washington
2
1
 Thomasz Soltyka, Montana
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFDennis Baumgartner, Utah State
6
6
6
 Andrew Napolitano, Montana State
7
4
1

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFBrian Foley, Boise State
6
6
 Santiago Sierra, Utah
1
1

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFKrzysztof Stempien, Idaho State
2
3
 Reid Delaubenfels, Portland
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
SFThomasz Soltyka, Montana
2
5
 Dennis Baumgartner, Utah State
6
7

 Round   Players   1     2     3   Notes
SFBrian Foley, Boise State
5
3
 Reid Delaubenfels, Portland
7
6

 Sunday
 Round   Players   1     2     3   Notes
FDennis Baumgartner, Utah State
2
4
 Reid Delaubenfels, Portland
6
6

 Flight A -- Consolation
 Saturday
 Round   Players   1     2     3   Notes
CQFTodd Fought, Weber State
6
7
 Felipe Fonseca, Idaho
4
5

 Round   Players   1     2     3   Notes
CQFColton Malesovas, Whitman
3
7
2
 Mathieu Garcia, Portland
6
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
CQFQuinten Wacquez, Lewis-Clark State
5
4
 Odon Barta, Idaho
7
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
CQFNiklas Brandes, Montana State
2
4
 Semion Branzberg, Montana
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
CSFFelipe Fonseca, Idaho
6
6
 Mathieu Garcia, Portland
2
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
CSFOdon Barta, Idaho
2
6
6
 Semion Branzberg, Montana
6
3
2

 Sunday
 Round   Players   1     2     3   Notes
CFOdon Barta, Idaho
6
3
6
 Felipe Fonseca, Idaho
4
6
4

 Extra Matches
 Round   Players   1     2     3   Notes
Todd Fought, Weber State
4
6
6
 Colton Malesovas, Whitman
6
2
1

 Round   Players   1     2     3   Notes
Quinten Wacquez, Lewis-Clark State
6
0
6
 Niklas Brandes, Montana State
2
6
4

 Round   Players   1     2     3   Notes
Santiago Sierra, Utah
3
4
 Krzysztof Stempien, Idaho State
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
Brian Foley, Boise State
2
0
 Thomasz Soltyka, Montana
6
2
Thomasz Soltyka won by retirement

 Round   Players   1     2     3   Notes
Mathieu Garcia, Portland
4
6
6
 Semion Branzberg, Montana
6
4
3

 Round   Players   1     2     3   Notes
Robert Dula, Eastern Washington
6
7
 Krzysztof Stempien, Idaho State
4
5

 Round   Players   1     2     3   Notes
Quinten Wacquez, Lewis-Clark State
2
2
 Todd Fought, Weber State
6
6

 Flight B -- Main Draw
 Friday
 Round   Players   1     2     3   Notes
16Cristobal Ramos, Idaho
6
6
 Yonas Woldetsadik, Lewis-Clark State
4
3

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Jimmy Swiggart, Utah
2
1
 Petar Jivokov, Whitman
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Marcus Fritz, Utah State
6
6
 Daniel Loebel, Idaho State
3
4

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Eduardo Martinez, Eastern Washington
2
4
 Peter Mimnagh, Montana
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Stefan Cooper, Weber State
6
6
 Alexander Rudenco, Montana
2
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Jackson Varney, Idaho
6
6
 Pierre Garcia, Portland
4
4

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Harry James, Montana State
6
6
 Zhanbolat Zhakupov, Lewis-Clark State
0
0

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Eduardo Bringold, Eastern Washington
3
3
 Lewis Roskilly, Boise State
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFCristobal Ramos, Idaho
7
6
 Petar Jivokov, Whitman
6
3

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFMarcus Fritz, Utah State
6
4
3
 Peter Mimnagh, Montana
3
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFStefan Cooper, Weber State
3
3
 Jackson Varney, Idaho
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFHarry James, Montana State
5
6
6
 Lewis Roskilly, Boise State
7
4
4

 Saturday
 Round   Players   1     2     3   Notes
SFCristobal Ramos, Idaho
6
5
6
 Peter Mimnagh, Montana
4
7
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
SFJackson Varney, Idaho
7
6
 Harry James, Montana State
5
4

 Sunday
 Round   Players   1     2     3   Notes
FCristobal Ramos, Idaho
6
4
7
 Jackson Varney, Idaho
2
6
6

 Flight B -- Consolation
 Saturday
 Round   Players   1     2     3   Notes
CQFYonas Woldetsadik, Lewis-Clark State
3
2
 Jimmy Swiggart, Utah
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
CQFDaniel Loebel, Idaho State
1
6
6
 Eduardo Martinez, Eastern Washington
6
4
0

 Round   Players   1     2     3   Notes
CQFAlexander Rudenco, Montana
2
2
 Pierre Garcia, Portland
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
CQFZhanbolat Zhakupov, Lewis-Clark State
3
3
 Eduardo Bringold, Eastern Washington
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
CSFJimmy Swiggart, Utah
4
2
 Daniel Loebel, Idaho State
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
CSFPierre Garcia, Portland
6
6
 Eduardo Bringold, Eastern Washington
1
3

 Sunday
 Round   Players   1     2     3   Notes
CFDaniel Loebel, Idaho State
5
3
 Pierre Garcia, Portland
7
6

 Extra Matches
 Round   Players   1     2     3   Notes
Stefan Cooper, Weber State
6
Stefan Cooper won by retirement
 Lewis Roskilly, Boise State
4

 Round   Players   1     2     3   Notes
Alexander Rudenco, Montana
6
6
 Zhanbolat Zhakupov, Lewis-Clark State
2
3

 Round   Players   1     2     3   Notes
Marcus Fritz, Utah State
6
6
 Stefan Cooper, Weber State
1
3

 Round   Players   1     2     3   Notes
Jimmy Swiggart, Utah
6
6
 Eduardo Bringold, Eastern Washington
2
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
Yonas Woldetsadik, Lewis-Clark State
5
5
 Alexander Rudenco, Montana
7
7

 Flight C -- Main Draw
 Friday
 Round   Players   1     2     3   Notes
16Sanjay Goswani, Weber State
6
6
 Andres Bustani, Lewis-Clark State
4
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Johan Jonhagen, Utah
7
6
 Tom Wittiveen, Montana
5
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Adam Rapport, Whitman
6
2
2
 Abe Hewko, Boise State
2
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Jared Madison, Portland
6
6
 Luke Thompson, Eastern Washington
1
3

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Justin Archer, Utah
6
6
6
 Haseeb Khan, Lewis-Clark State
7
4
3

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Eric Fought, Montana State
6
1
2
 Mark Kovacs, Idaho
1
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Jim Fisher, Portland
7
3
1
 Bjorn Scheepbouwer, Idaho State
6
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Wacil Bendjelti, Eastern Washington
1
0
 Sebastain Schneider, Utah State
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFSanjay Goswani, Weber State
6
7
6
 Johan Jonhagen, Utah
7
5
7

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFAbe Hewko, Boise State
4
6
6
 Jared Madison, Portland
6
2
4

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFJustin Archer, Utah
4
1
 Mark Kovacs, Idaho
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFBjorn Scheepbouwer, Idaho State
0
5
 Sebastain Schneider, Utah State
6
7

 Saturday
 Round   Players   1     2     3   Notes
SFAbe Hewko, Boise State
4
5
 Johan Jonhagen, Utah
6
7

 Round   Players   1     2     3   Notes
SFMark Kovacs, Idaho
7
2
6
 Sebastain Schneider, Utah State
6
6
4

 Sunday
 Round   Players   1     2     3   Notes
FMark Kovacs, Idaho
6
6
 Johan Jonhagen, Utah
1
2

 Flight C -- Consolation
 Friday
 Round   Players   1     2     3   Notes
CQFAndres Bustani, Lewis-Clark State
6
6
6
 Tom Wittiveen, Montana
7
3
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
CQFHaseeb Khan, Lewis-Clark State
6
2
 Eric Fought, Montana State
7
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
CQFJim Fisher, Portland
6
6
 Wacil Bendjelti, Eastern Washington
3
1

 Saturday
 Round   Players   1     2     3   Notes
CSFAndres Bustani, Lewis-Clark State
6
6
 Adam Rapport, Whitman
2
3

 Round   Players   1     2     3   Notes
CSFJim Fisher, Portland
2
6
3
 Eric Fought, Montana State
6
2
6

 Sunday
 Round   Players   1     2     3   Notes
CFAndres Bustani, Lewis-Clark State
1
6
1
 Eric Fought, Montana State
6
2
6

 Extra Matches
 Round   Players   1     2     3   Notes
Sanjay Goswani, Weber State
1
4
 Jared Madison, Portland
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
Justin Archer, Utah
4
2
 Bjorn Scheepbouwer, Idaho State
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
Haseeb Khan, Lewis-Clark State
1
1
 Wacil Bendjelti, Eastern Washington
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
Abe Hewko, Boise State
3
1
 Sebastain Schneider, Utah State
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
Tom Wittiveen, Montana
4
6
7
 Wacil Bendjelti, Eastern Washington
6
1
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
Bjorn Scheepbouwer, Idaho State
6
5
4
 Jared Madison, Portland
3
7
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
Justin Archer, Utah
6
6
4
 Sanjay Goswani, Weber State
7
4
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
Jim Fisher, Portland
6
4
 Adam Rapport, Whitman
7
6

 Flight D -- Main Draw
 Friday
 Round   Players   1     2     3   Notes
16Kellen Bates, Montana State
6
6
 Tony Chin, Lewis-Clark State
3
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Ethan Ogard, Portland
1
6
2
 Hou-en Chen, Weber State
6
2
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Matt Sweet, Utah State
6
6
 Phillip Locklear, Whitman
1
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Zack Fisher, Montana
6
7
 Stephan Farrar, Eastern Washington
4
5

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Josh Goodwin, Idaho State
6
7
 Daniel Moyer, Boise State
3
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Rendell Burghart, Eastern Washington
4
4
 Rhys Richardson, Idaho
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Sonam Phuntsok, Lewis-Clark State
1
4
 Louis Gascon, Utah
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Dylan Hansel, Weber State
2
6
0
 Alex Braun, Montana
6
3
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFKellen Bates, Montana State
6
3
3
 Hou-en Chen, Weber State
4
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFMatt Sweet, Utah State
6
6
 Zack Fisher, Montana
3
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFJosh Goodwin, Idaho State
3
6
1
 Rhys Richardson, Idaho
6
1
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFLouis Gascon, Utah
7
6
 Alex Braun, Montana
6
3

 Saturday
 Round   Players   1     2     3   Notes
SFHou-en Chen, Weber State
7
5
2
 Matt Sweet, Utah State
5
7
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
SFLouis Gascon, Utah
6
6
6
 Rhys Richardson, Idaho
7
1
4

 Sunday
 Round   Players   1     2     3   Notes
FMatt Sweet, Utah State
6
6
 Louis Gascon, Utah
1
2

 Flight D -- Consolation
 Friday
 Round   Players   1     2     3   Notes
CQFTony Chin, Lewis-Clark State
1
3
 Ethan Ogard, Portland
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
CQFPhillip Locklear, Whitman
3
6
6
 Stephan Farrar, Eastern Washington
6
2
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
CQFDaniel Moyer, Boise State
7
6
 Rendell Burghart, Eastern Washington
6
4

 Round   Players   1     2     3   Notes
CQFSonam Phuntsok, Lewis-Clark State
6
7
 Dylan Hansel, Weber State
1
6

 Saturday
 Round   Players   1     2     3   Notes
CSFEthan Ogard, Portland
3
1
 Phillip Locklear, Whitman
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
CSFDaniel Moyer, Boise State
4
6
6
 Sonam Phuntsok, Lewis-Clark State
6
2
2

 Sunday
 Round   Players   1     2     3   Notes
CFDaniel Moyer, Boise State
6
6
7
 Phillip Locklear, Whitman
7
3
6

 Extra Matches
 Round   Players   1     2     3   Notes
Josh Goodwin, Idaho State
3
6
6
 Alex Braun, Montana
6
1
0

 Round   Players   1     2     3   Notes
Tony Chin, Lewis-Clark State
2
6
 Stephan Farrar, Eastern Washington
6
7

 Round   Players   1     2     3   Notes
Rendell Burghart, Eastern Washington
6
6
 Dylan Hansel, Weber State
1
1

 Round   Players   1     2     3   Notes
Zack Fisher, Montana
3
3
 Josh Goodwin, Idaho State
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
Stephan Farrar, Eastern Washington
6
6
 Rendell Burghart, Eastern Washington
4
3

 Round   Players   1     2     3   Notes
Hou-en Chen, Weber State
6
6
 Rhys Richardson, Idaho
1
0

 Round   Players   1     2     3   Notes
Ethan Ogard, Portland
7
6
 Sonam Phuntsok, Lewis-Clark State
5
3

 Flight E -- Main Draw
 Friday
 Round   Players   1     2     3   Notes
16Brady Hislop, Eastern Washington
5
6
6
 Michael Zitterkopf, Lewis-Clark State
7
4
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
16James Rivers, Whitman
6
6
 Scott Hintze, Weber State
2
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Sam Elsethagan, Lewis-Clark State
3
6
3
 Peter Szantes, Montana
6
4
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Parker Silverman, Whitman
4
3
 Luke Ness, Eastern Washington
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFDylan Harvaia, Montana State
6
6
 Brady Hislop, Eastern Washington
0
0

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFOrin Duffin, Idaho State
3
1
 James Rivers, Whitman
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFPeter Szantes, Montana
5
0
 Dominique Gilli, Portland
7
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
QFLuke Ness, Eastern Washington
1
7
6
 Cody Miller, Idaho State
6
5
1

 Saturday
 Round   Players   1     2     3   Notes
SFDylan Harvaia, Montana State
6
2
 James Rivers, Whitman
7
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
SFDominique Gilli, Portland
6
6
 Luke Ness, Eastern Washington
4
0

 Sunday
 Round   Players   1     2     3   Notes
FJames Rivers, Whitman
6
6
 Dominique Gilli, Portland
3
0

 Flight E -- Consolation
 Saturday
 Round   Players   1     2     3   Notes
CSFMichael Zitterkopf, Lewis-Clark State
0
5
 Scott Hintze, Weber State
6
7

 Round   Players   1     2     3   Notes
CSFSam Elsethagan, Lewis-Clark State
0
2
 Parker Silverman, Whitman
6
6

 Sunday
 Round   Players   1     2     3   Notes
CFScott Hintze, Weber State
1
5
 Parker Silverman, Whitman
6
7

 Extra
 Round   Players   1     2     3   Notes
Brady Hislop, Eastern Washington
2
2
 Orin Duffin, Idaho State
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
Peter Szantes, Montana
2
1
 Cody Miller, Idaho State
6
6

 Round   Players   1     2     3   Notes
Orin Duffin, Idaho State
6
6
 Peter Szantes, Montana
2
3

 Round   Players   1     2     3   Notes
Cody Miller, Idaho State
6
6
 Brady Hislop, Eastern Washington
2
0

 Round   Players   1     2     3   Notes
Dylan Harvaia, Montana State
2
4
 Luke Ness, Eastern Washington
6
6


 


 Doubles Results
 

Blue Flight -- Main Draw
Friday
 Round   Players   1     2     3   Notes
32Brady Hislop/Louis Gascon, Utah
2
 Tom Wittiveen/Zack Fisher, Montana
8

 Round   Players   1     2     3   Notes
32Haseeb Khan/Zhanbolat Zhakupov, Lewis-Clark State
3
 Eric Fought/Dylan Harvaia, Montana State
8

 Round   Players   1     2     3   Notes
32Luke Ness/Luke Thompson, Eastern Washington
7
 Ethan Ogard/Dominique Gilli, Portland
8

 Round   Players   1     2     3   Notes
32Sam Elsethagan/Michael Zitterkopf, Lewis-Clark State
2
 Jackson Varney/Rhys Richardson, Idaho
8

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Sebastain Schneider/Dennis Baumgartner, Utah State
8
 Jared Madison/Jim Fisher, Portland
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Josh Goodwin/Daniel Loebel, Idaho State
4
 Justin Archer/Johan Jonhagen, Utah
8

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Stephan Farrar/Rendell Burghart, Eastern Washington
3
 Parker Silverman/Adam Rapport, Whitman
8

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Tom Wittiveen/Zack Fisher, Montana
8
 Eric Fought/Dylan Harvaia, Montana State
4

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Alex Braun/Peter Szantes, Montana
2
 Andrew Napolitano/Kellen Bates, Montana State
8

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Ethan Ogard/Dominique Gilli, Portland
4
 Jackson Varney/Rhys Richardson, Idaho
8

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Abe Hewko/Daniel Moyer, Boise State
8
 Petar Jivokov/Phillip Locklear, Whitman
7

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Dylan Hansel/Scott Hintze, Weber State
3
 Bjorn Scheepbouwer/Krzysztof Stempien, Idaho State
8

Saturday
 Round   Players   1     2     3   Notes
qfDennis Baumgartner/Sebastain Schneider, Utah State
8
 Justin Archer/Johan Jonhagen, Utah
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
qfParker Silverman/Adam Rapport, Whitman
8
 Tom Wittiveen/Zack Fisher, Montana
4

 Round   Players   1     2     3   Notes
qfAndrew Napolitano/Kellen Bates, Montana State
 Jackson Varney/Rhys Richardson, Idaho

 Round   Players   1     2     3   Notes
qfAbe Hewko/Daniel Moyer, Boise State
7
 Bjorn Scheepbouwer/Krzysztof Stempien, Idaho State
8

Sunday
 Round   Players   1     2     3   Notes
sfDennis Baumgartner/Sebastain Schneider, Utah State
8
 Adam Rapport/Parker Silverman, Whitman
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
sfJackson Varney/Rhys Richardson, Idaho
7
 Bjorn Scheepbouwer/Krzysztof Stempien, Idaho State
8

 Round   Players   1     2     3   Notes
fSebastain Schneider/Dennis Baumgartner, Utah State
8
 Bjorn Scheepbouwer/Krzysztof Stempien, Idaho State
4

Orange Flight -- Main Draw
Friday
 Round   Players   1     2     3   Notes
16Odon Barta/Mark Kovacs, Idaho
8
 Kent Andreasen/Pierre Garcia, Portland
3

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Peter Mimnagh/Thomasz Soltyka, Montana
8
 James Rivers/Colton Malesovas, Whitman
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Brian Foley/Lewis Roskilly, Boise State
8
 Todd Fought/Hou-en Chen, Weber State
4

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Santiago Sierra/Jimmy Swiggart, Utah
8
 Wacil Bendjelti/Eduardo Bringold, Eastern Washington
2

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Andrew Napolitano/Niklas Brandes, Montana State
8
 Marcus Fritz/Matt Sweet, Utah State
4

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Alexander Rudenco/Semion Branzberg, Montana
3
 Reid Delaubenfels/Mathieu Garcia, Portland
8

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Stefan Cooper/Sanjay Goswani, Weber State
8
 Cristobal Ramos/Felipe Fonseca, Idaho
3

 Round   Players   1     2     3   Notes
16Yonas Woldetsadik/Sonam Phuntsok, Lewis-Clark State
5
 Robert Dula/Eduardo Martinez, Eastern Washington
8

Saturday
 Round   Players   1     2     3   Notes
qfOdon Barta/Mark Kovacs, Idaho
2
 Peter Mimnagh/Thomasz Soltyka, Montana
8

 Round   Players   1     2     3   Notes
qfBrian Foley/Lewis Roskilly, Boise State
8
 Santiago Sierra/Jimmy Swiggart, Utah
4

 Round   Players   1     2     3   Notes
qfHarry James/Niklas Brandes, Montana State
8
 Reid Delaubenfels/Mathieu Garcia, Portland
7

 Round   Players   1     2     3   Notes
qfStefan Cooper/Sanjay Goswani, Weber State
7
 Robert Dula/Eduardo Martinez, Eastern Washington
8

Sunday
 Round   Players   1     2     3   Notes
sfPeter Mimnagh/Thomasz Soltyka, Montana
8
 Brian Foley/Lewis Roskilly, Boise State
4

 Round   Players   1     2     3   Notes
sfNiklas Brandes/Harry James, Montana State
8
 Robert Dula/Eduardo Martinez, Eastern Washington
7

 Round   Players   1     2     3   Notes
fPeter Mimnagh/Thomasz Soltyka, Montana
8
 Harry James/Niklas Brandes, Montana State
7


Tournament Notes
Tournament played at three locations in Boise: Appleton Tennis Center (BSU)
Boas Tennis Center (BSU) and Julia Davis Park.
This is a ITA sanctioned event.

Generated on 10/5/2014